Kalkulator kaloryczny Gizafit

Chcesz wiedzieć, ile kalorii spożywać każdego dnia, aby osiągnąć swoje cele żywieniowe i treningowe? Nasz kalkulator kalorii jest idealnym narzędziem, które pomoże Ci rozwiązać ten problem. Odpowiedz na kilka pytań, a znajdziemy dla Ciebie optymalną ilość kalorii do realizacji Twojego celu! Już dziś umów się na bezpłatną konsultację dietetyczną i opowiedz nam o swoich problemach!

Jak działa kalkulator kilokalorii?

Nasz kalkulator kalorii to profesjonalne narzędzie, które ułatwi Ci życie. Do znalezienia Twojego dziennego zapotrzebowania energetycznego wykorzystuje odpowiednie algorytmy. Dzięki temu Ty nie musisz się martwić żadnymi wzorami. Wystarczy, że podasz swoje parametry i odpowiesz na kilka pytań związanych z poziomem aktywności w ciągu dnia. Kalkulator przeliczy wszystko za Ciebie, aby zaoszczędzić Twój cenny czas!
Chcesz dokładnie wiedzieć, jak to działa i czego potrzeba? Kalkulator dziennego zapotrzebowania kalorycznego bazuje na dwóch współczynnikach: podstawowej przemiany materii (PPM) oraz całkowitej przemiany materii (CPM). Możesz się również natknąć na angielskie odpowiedniki, czyli BMR (Basal Metabolic Rate) i TDEE (Total Daily Energy Expenditure). Różnica między PPM i CPM jest bardzo intuicyjna.
Współczynnik PPM (BMR)
Określa Twoje zapotrzebowanie kaloryczne, kiedy wykonujesz tylko standardowe czynności. Szacuje zatem bazowe tempo wydatkowania energii przez Twój organizm m.in. na pracę umysłową. Nie uwzględnia natomiast dodatkowej aktywności fizycznej.

Do jego potrzebna jest Twoja:
waga,
wzrost,
wiek,
płeć.
Współczynnik CMP (TDEE)
To miara Twojego całkowitego zapotrzebowania energetycznego na cały dzień. Obrazuje ilość energii, której potrzebujesz w ciągu doby, aby utrzymać swoją wagę i aktywność fizyczną. Do jego obliczenia potrzebne są wszystkie dane konieczne do obliczenia PPM oraz dodatkowo poziom aktywności fizycznej.

Do jego potrzebna jest:
PPM
Poziom aktywności fizycznej

Jak nasz kalkulator kalorii pomoże Ci o siebie zadbać?

Rozumienie wzajemnych potrzeb to podstawa każdej relacji. Na pewno poświęcasz wiele uwagi potrzebom swoich bliskich. Ale czy stosujesz to podejście także w stosunku do siebie?
Kalkulator kalorii pomoże Ci lepiej zrozumieć własne potrzeby. Znając swoje zapotrzebowanie energetyczne, jesteś na dobrej drodze do zdrowej sylwetki! Następna trudność to trzymanie się planu, ale to już temat na zupełnie inną okazję.

Kalorie to nie wszystko

Niestety kaloria kalorii nie równa. Średnia wartość energetyczna tabliczki czekolady to ok. 500 kcal. To ilość porównywalna do przeciętnego śniadania — np. jajecznicy z 3 jaj z 2 kawałkami chleba żytniego i całym pomidorem!
Jednak po zjedzeniu takiego śniadania Twój organizm otrzyma znacznie więcej cennych składników odżywczych. Dlatego nasz kalkulator wyliczy dla Ciebie także zapotrzebowanie na konkretne makroskładniki. Dowiesz się, ile spożywać białka, tłuszczy oraz węglowodanów.

Pobierz pełny raport

Wykonaliśmy sporo pracy, żeby dostarczyć Ci jak najwięcej przydatnych informacji. Nasz kalkulator podzieli Twoje zapotrzebowanie energetyczne na posiłki. Ty wybierasz, ile posiłków dziennie chcesz jeść. My podamy zalecane godziny ich spożycia, aby unikać złych nawyków żywieniowych.
Oprócz tego dowiesz się, ile wody pić każdego dnia, aby odpowiednio zadbać o swoje zdrowie i metabolizm. Mnóstwo osób pije zdecydowanie za mało wody. Sprawdź, czy przypadkiem nie należysz do tej grupy!
Ocenimy także Twój wskaźnik BMI dla obecnej wagi oraz masy ciała, do której dążysz. Dowiesz się, czy na pewno Twój wymarzony cel jest dla Ciebie optymalnym rozwiązaniem. Poznasz również szacowany czas osiągnięcia celu, który nakręci Twoją motywację do trzymania się diety!


 
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej Akceptuję